Marksizm kulturowy i gospodarczy w UE idzie pełną parą

Na początku była wspólnota węgla i stali, oparta o handel surowcami kopalnymi. Potem powstała EWG. Wspólnota oparta o handel utrzymanie pokoju i współpracę gospodarczą między krajami. W 2008 roku powstała UE. Marksistowski twór, którego celem jest zjednać narody Europy w duchu marksistowskiego socjalizmu i braku tożsamości narodowej, z elementami gospodarki rynkowej.

Elektrownia węglowa

Cztery lata temu Polska i inne kraje Europy Środkowej zostały niemal siłą zmuszone do złożenia obietnic dotyczących zwiększenia wykorzystania energii odnawialnych i efektywności energetycznej. Teraz znów mogą być na przegranej pozycji, bo Unia planuje zaostrzyć standardy. Parlament Europejski, zachęcany przez bardziej ekologicznie nastawione kraje z północy Europy, chce znacząco zwiększyć cele na rok 2030 dotyczące nie tylko ilości energii, która powinna pochodzić ze źródeł odnawialnych, ale także tego, co powinny robić kraje Unii, aby zwiększać efektywność energetyczną.  Ale biedniejsze kraje, często uzależnione od węgla – głównie z terenu Europy Środkowej – czują, że już przyjęcie obecnych celów zagraża ich gospodarkom.W paryskim porozumieniu klimatycznym zamieszczone wytyczne dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych o 40 procent. Pojawia się jednak pewna nieścisłość. UE zwiększyła w ubiegłym roku emisję CO2 ze spalania paliw kopalnych o 1,8 proc. – wynika z opublikowanych w piątek danych Eurostatu. Komisja Europejska zapowiedziała, że przedstawi propozycję długoterminowej strategii.

Zgodnie z informacjami Eurostatu w ubiegłym roku w porównaniu z 2016 r. emisję najbardziej zwiększyły dwa małe kraje UE: Malta – o 12,8 proc. oraz Estonia o 11,3 proc.

Poniżej 10 proc., ale również znaczące wzrosty odnotowały Bułgaria (+8,3 proc.), Hiszpania (+7,4 proc.) oraz Portugalia (+ 7,3 proc.). Polska znalazła się sporo powyżej średniej unijnej wynoszącej 1,8 proc., zwiększając emisję CO2 o 3,8 proc. w 2017 r.

Jedynie siedem krajów unijnych zmniejszyło w ubiegłym roku poziom wydzielania dwutlenku węgla ze spalania paliw kopalnych do atmosfery. Prymusem jest Finlandia (-5,9 proc.), potem Dania (-5,8) Wielka Brytania (-3,2) oraz Irlandia (-2,9). Kraj mający największą gospodarkę w UE – Niemcy – praktycznie nie zmienił swojego poziomu emisji.

Niemcy, produkując ok. 40 proc. elektryczności z węgla, odpowiadają za około 23 proc. emisji w UE. Mająca dużo mniejszą gospodarkę Polska emituje 9,8 proc. CO2 UE. Pod tym względem Polskę wyprzedzają jedynie Francja (10 proc. emisji) oraz Włochy (10,7 proc.).

Odsłonięcie pomnika Karola Marksa

W kulturze też się działo. Ostatnio miało miejsce świętowanie dnia urodzin Karola Marksa.Dwieście lat po urodzeniu, Karol Marks wciąż wywołuje kontrowersje. Kiedy komunistyczne Chiny podarowały niemieckiemu miastu Trewir odsłonięty właśnie posąg dla uczczenia rocznicy jego urodzin, spowodowało to słuszne protesty ze strony tych, którzy pamiętają cierpienia, jakie komunistyczne reżimy sprowadziły na świat, pisze dla POLITICO Russell A. Berman, profesor nauk humanistycznych Uniwersytetu Stanforda.  Prawie 30 lat po upadku muru berlińskiego i rozpadzie sowieckiego imperium wciąż są ludzie idealizujący Marksa i marksizm. I to nie tylko w tych kilku ostatnich krajach, które mienią się komunistycznymi, lecz – co bardziej niepokoi – w środowiskach uprzywilejowanych intelektualistów Zachodu. Historia wszystkich dotychczasowych społeczeństw jest historią walk klasowych”, tak zaczyna się jego Manifest Komunistyczny. Dla Marksa nie ma innego wymiaru ludzkiego doświadczenia godnego osobnego namysłu. Żadnej historii technologii, idei, kultury czy wiary.

Jean-Claude Juncker

Tymczasem Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wziął udział w obchodach 200. rocznicy urodzin Karola Marksa w Trewirze na zachodzie Niemiec. Podczas przemówienia określił autora „Manifestu komunistycznego” mianem „patrzącego w przyszłość filozofa z aspiracjami”.  Podczas przemówienia Jean-Claude Juncker mówił, że nazwisko Marka jest dziś symbolem „rzeczy, za które nie odpowiada i którym nie zawinił”. Mówił, że wiele sformułowań Marksa zostało przeinaczonych, jednak przyznał też, że rozumie zastrzeżenia wobec niego. Juncker zwrócił uwagę na to, aby umieszczać ideologa w kontekście, bez zrzucania na niego odpowiedzialności za zbrodnie komunistyczne.

autor: PAP/EPA/Wikimedia

Europejscy Młodzi Konserwatyści potępiają decyzję przewodniczącego Komisji Europejskiej o uczestnictwie w obchodach dwusetlecia urodzin Karola Marksa. Dla nich zawstydzający jest fakt, że jeden z czołowych przedstawicieli UE propaguje postać, której teorie ekonomiczne okazały się być zabójcze dla jakiejkolwiek funkcjonującej gospodarki w dowolnym zakątku globu i sprawiły, że duża część narodów, będących obecnie członkami Unii Europejskiej, zmuszona była żyć w nędzy i warunkach moralnego rozkładu. Tym bardziej jest to niepojęte, gdy weźmie się pod uwagę, że Unia Europejska ochoczo powołuje się na idee ochrony podstawowych praw człowieka i rządów prawa, masowo naruszanych przez komunistyczne i socjalistyczne reżimy dawniej i obecnie. Według prawicy obecność wysokiego rangą przedstawiciela UE stanowi obrazę dla ofiar komunizmu na całym świecie.

ALTIERO SPINELLI – taki napis można znaleźć nad głównym wejściem do Parlamentu Europejskiego. Jest to postać, która miał duże znaczenie dla obecnego kształtu Unii Europejskiej. W ubiegłym roku Unia Europejska zaprezentowała Białą Księgę, czyli pięć różnych wizji zmian w UE i współpracy między państwami. Po raz pierwszy unijne elity w oficjalnym dokumencie przywołały inny dokument, który jest podstawą Unii Europejskiej, a jest nim ideowy testament Altiero Spinellego, czyli manifest z Ventotene. Po raz pierwszy unijne elity w oficjalnym dokumencie przywołały inny dokument, który jest podstawą Unii Europejskiej, a jest nim ideowy testament ALtiero Spinellego, czyli manifest z Ventotene. Co ciekawe Spinelli był skrajnym komunistą, za swą skrajność został wyrzucony z partii komunistycznej. Chciał on zniszczyć państwa narodowe i w ich miejsce stworzyć jedno państwo europejskie. Jego grupa wybrała metodę podstępu, wprowadzania krok po kroku jednego socjalistycznego państwa.

Korwin-Mikke feministki aborcja

Głos w tej sprawie zajął Janusz Korwin-Mikke. JKM skomentował zachowanie Junckera słowami „P.Jan-Klaudiusz Juncker w rzadkiej chwili trzeźwości przyznał, że UE jest słaba, traci na znaczeniu, i powinna uczyć się od silniejszych (http://tiny.pl/g26bd ) Proponuję zacząć naukę od Taiwanu – z czasów Kai-Shek Chianga sprzed 30 lat, oczywiście…”, konserwatysty, który zwalczał w tym okresie komunizm w Azji i był konserwatywnym kapitalistą.

Moja opinia w tych kwestiach jest jasna. Jest coraz bardziej wyraźne, że UE staje się państwem socjalistycznym. Liberalniejszą wersją ZSRR, gdzie odgórnie są narzucone normy produkcyjne, gdzie pieniądze są centralnie rozdysponowywane, gdzie wzrost gospodarczy jest w porywach na poziomie 2% i gdzie miliardy € idą na absurdalne pomysły eurourzędasów. Niestety ale komunizm nie zniknął tylko się przepoczwarzył w nieco inną formę. Zamiast zmian rewolucyjnych, krwawych przewrotów i aparatu terroru, które nie zadziałały, od lat 60 ubiegłego stulecia. Marksiści osiągnęli swój cel, poprzez metodę małych kroków, inżynierię społeczną i propagandę oraz poprzez zniechęcenie ludzi do pracy, myślenia, czy jakiegokolwiek twórczego wysiłku. Cały czas stręczy się Polskę problemem emisji CO2, podczas gdy jest to gaz, który w małym stopniu wpływa na środowisko, jest potrzebny roślinom do tworzenia tlenu i o wiele sensowniejsze byłoby sadzenie większej ilości drzew i dbanie by palono pełnowartościowym węglem, a nie tanim brykietem, lub śmieciami. Na to jednak  urzędasy z Eurokołchozu nie wpadną. Narzucanie doktryn lewicowych to kolejny problem i mimo, że póki co Polska się im opiera, to i tak jest ciche przyzwolenie na marksistowskie idee w zachodniej Europie. Możemy się jedynie pocieszyć tym, że przynajmniej za branie udziału w tym cyrku zyskujemy pieniądze, ale za to tracimy potencjalny zysk przez regulacje i przepisy odnośnie prowadzenia naszej gospodarki.

Źródła:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/walka-o-klimat-polske-czekaja-trudne-chwile/sj3xwet

https://www.bankier.pl/wiadomosc/UE-zwiekszyla-emisje-CO2-w-2017-r-4110742.html

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wszystkie-grzechy-marksa-teoretyk-komunizmu-wiecznie-zywy/ssemb6k

https://www.wprost.pl/swiat/10122278/jean-claude-juncker-uhonorowal-karola-marksa-jest-symbolem-rzeczy-ktorym-nie-zawinil.html

https://wpolityce.pl/polityka/392838-nie-dla-marksa-europejscy-mlodzi-konserwatysci-potepiaja-decyzje-junckera-o-uczestnictwie-w-obchodach-dwusetlecia-urodzin-filozofa

Jakie są prawdziwe cele Unii Europejskiej? „Rewolucja musi być socjalistyczna, zlikwidować własność prywatną i znieść podział na narodowe państwa”

Janusz Korwin-Mikke poucza Junckera, na kim Unia powinna się wzorować

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Proszę czekać...
JK

Dodaj komentarz