Koniec Kaczyńskiego i „Dobrej Zmiany”

Ostatnimi czasy PiS niestety coraz mocniej idzie w socjalizm i realizację postulatów mniejszości. Strajk niepełnosprawnych, którzy chcą zwiększenia świadczeń i atak Żydów na Polskę to już codzienność, lecz co gorsza ani z jednym ani z drugim partia rządząca nic nie robi. Niestety władza gospodarczo, jak i politycznie skręca w lewo, co rodzi wiele zagrożeń.

Jarosław Kaczyński

Beata Mazurek poinformowała na Twitterze, że jutrzejsza wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Garwolinie została odwołana. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przechodzi w szpitalu badania, które uniemożliwiają mu przyjazd na zapowiedziane spotkanie z wyborcami. Prezes PiS ma problemy z kolanem. Ból utrudnia mu normalne chodzenie. Ostatnio do jego domu na warszawskim Żoliborzu przyjechał dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego Grzegorz Gielerak, który osobiście dostarczył politykowi kule ortopedyczne. Z tego powodu prezes odwołał sobotnie spotkanie w Garwolinie, a zamiast niego pojedzie tam Mateusz Morawiecki. Szef PiS przebywa w szpitalu przy ul. Szaserów w Warszawie. Jeśli zdecyduje się na operację, to przez co najmniej 2 tyg. nie będzie mógł się poruszać. Spotkania to część zapowiedzianego przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas kwietniowej konwencji Zjednoczonej Prawicy objazdu po kraju najważniejszych polityków obozu rządzącego. – Zaczynamy wielką drogę po Polsce i jednocześnie zaczynamy wielką rozmowę z Polakami – mówił wówczas w Warszawie lider PiS. Ponadto z wyborcami spotkają się w ten weekend także Beata Szydło, Elżbieta Rafalska, Ryszard Terlecki i inni.

Mateusz Morawiecki

Najbliższych współpracowników premiera Mateusza Morawieckiego zastąpił „tandem zaufanych ludzi z Nowogrodzkiej”. Tomasz Fill, Agata Górnicka i Mariusz Chłopik odeszli w ciągu ostatnich tygodni z Kancelarii Premiera. Ich miejsca zajęli właściciele spółki Solvere: Piotr Matczuk i Anna Plakwicz – pisze „Gazeta Wyborcza”. – Morawiecki został sam, bo tak chciał PiS – mówi gazecie polityk Prawa i Sprawiedliwości. – Jego najbliżsi ludzie dostali cztery miesiące, żeby pokazać, co potrafią. Ale nie sprawdzili się. Były błędy. A to w tłumaczeniu na angielski orędzia szefa, a to niepotrzebne kwiaty na grobach żołnierzy z Brygady Świętokrzyskiej. Więc przysłaliśmy swoich – dodaje anonimowy rozmówca.

30.01.2018, posiedzenie rządu, premier Mateusz Morawiecki wita się z ministrami (od prawej) zdrowia - Łukaszem Szumowskim, obrony narodowej - Mariuszem Błaszczakiem, spraw wewnętrznych - Joachimem Brudzińskim i edukacji - Anną Zalewską.

Moja opinia w tej kwestii jest jasna. Kaczyński powoli usuwa się w cień, przez co Morawiecki ma coraz większą władzę, w wyniku czego partia coraz bardziej idzie w lewo. Od czasu zmiany składu rządu i bez prezesa polityka PiS-u jest zupełnie inna. Zgniłe Kompromisy, coraz bardziej uległa polityka wobec USA i Izraela, a także mniejszy wpływ nacjonalistycznej ideologii, która do tej pory odgrywała w PiS decydującą rolę. Stan zdrowia Kaczyńskiego jest tak kiepski, że nie może brać udziału w polityce krajowej. A to dopiero początek. Gdy jeszcze bardziej się pogorszy dojdzie do rozpadu PiS. Może nawet ta partia dotrwa do następnej kadencji, lecz już jej wódz czuje, że może przegrać i nic innego nie może zrobić jak stopniowo oddawać ster Morawieckiemu, który ani nie jest gotowy na przywództwo, ani też nie ma odpowiedniej osobowości i poglądów do tego. Jest bankierem. Za czasów PO współpracował z tamtymi politykami. Jest dobry w zarządzaniu pieniędzmi, ale nie państwem. Niestety jednak taką mamy obecną sytuację i naszym jedynym wyjściem jest nie wspierać, ani upadłej już Platformy z resztą opozycji, ani walącego się na naszych oczach PiS. Niestety jednak poparcie dla PiS-u wciąż jest duże. Jak pokazuje badanie, do zwolenników gabinetu Mateusza Morawieckiego zalicza się 40 proc. badanych. W porównaniu z sondażem sprzed miesiąca to spadek o 2 pkt proc. Za przeciwników obecnego rządu uważa się 17 proc. Polaków (wzrost o 3 pkt proc.). Obojętność wobec niego wyraża co trzeci z nas (34 proc., wzrost o 1 pkt proc.). Oznacza to, że zwolenników PiS, pomimo ewidentnych błędów tej partii nie brakuje. Niestety, ale jeżeli zadowalają nas takie elity, to lepiej żebyśmy nie mieli ich wcale.

Źródła:

http://wyborcza.pl/7,75398,23044035,sondaz-cbos-duze-poparcie-dla-rzadu-i-premiera-morawieckiego.html

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/zmiany-w-otoczeniu-premiera-morawiecki-zostal-sam-bo-tak-chcial-pis/jly9eks

Co ze zdrowiem Jarosława Kaczyńskiego? Prezes PiS już po badaniach. „Bardzo cierpi. Od kilku dni skarżył się na silne bóle”

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-w-szpitalu-odwolano-wizyte-w-garwolinie/6hn4r3q

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kolejne-spotkania-z-udzialem-politykow-pis-w-garwolinie-prezesa-zastapi-premier/3ncf2h6

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Proszę czekać...
JK