Krok ku Jednej Światowej Religii

Jedną z największych słabości chrześcijaństwa jest postrzeganie islamu w oderwaniu od jego politycznej natury. Islam nie jest tylko religią, jest religijnym systemem politycznym. …. Podporządkowanie sobie innych religii i kultur stanowi sam rdzeń islamu. W tej partii szachów “dialog religijny” jest nie celem, ale środkiem; ….. Ostatnie ruchy w tej wielkiej grze rozegrały się pomiędzy uniwersytetem Al-Azhar, najważniejszej uczelni islamu sunnickiego i Watykanem. Kontakty pomiędzy tymi dwoma ośrodkami zostały zerwane, kiedy Ojciec Święty Benedykt XVI potępił atak na kościół w Aleksandrii. Wyciągając łaskawą dłoń w stronę papieża Franciszka wielki imam Al-Azhar powiedział, że kontakty można wznowić “jeśli w jednym ze swoich przemówień papież potwierdzi, że islam jest religią pokoju”. Trzeba przyznać, że to najprostszy sposób na sprawdzenie, czy nowy papież będzie łatwiejszy w manipulacji, która pozwoli uzyskać strategiczną przewagę w stosunkach z Kościołem. Szantaż zadziałał, w swojej ekshortacji apostolskiej Evangelii Gaudium (253), Franciszek przekonuje, że prawdziwy islam i prawidłowe odczytanie Koranu sprzeciwiają się wszelkim formom przemocy. …[3]

Od samego początku pontyfikatu Franciszek podkreślał, że dialog międzyreligijny jest jego priorytetowym celem. 22 marca 2013 powiedział: „Bardzo ważne jest intensyfikowanie dialogu między różnymi religiami. Myślę nade wszystko o dialogu z islamem i bardzo sobie cenię obecność podczas mszy św. inaugurującej moją posługę tak wielu przedstawicieli władz religijnych i świeckich świata islamskiego”. [2]

W kolejnych latach Franciszek odbył liczne spotkania z przedstawicielami świata muzułmańskiego. 28 marca 2013 roku Franciszek odprawił Mszę Wieczerzy Pańskiej w rzymskim więzieniu dla nieletnich Casal del Marmo, gdzie podczas ceremonii wielkoczwartkowej umył nogi skazanej muzułmance. W 2016 roku w Wielki Czwartek Franciszek odprawił mszę Wieczerzy Pańskiej w ośrodku dla uchodźców w miejscowości Castelnuovo di Porto pod Rzymem, gdzie umył stopy 11 migrantom i pracownicy placówki, w tym 3 muzułmanom.

Dokument o braterstwie ludzkim

4 lutego 2019 roku papież Franciszek spotkał się w Abu Zabi z wielkim imamem Ahmedem Al-Tayyebem z uniwersytetu Al-Azhar w Egipcie. W trakcie spotkania podpisali Dokument o braterstwie ludzkim dla pokoju światowego.

image
Papież Franciszek i wielki imam Ahmed el-Tayeb z al-Azhar

15 sierpnia 2019 powołano Wyższy Komitet Bractwa Ludzkiego (HCHF) skupiający przywódców religijnych i naukowców z całego świata, których misją jest inspirowanie ludzi do życia wartościami ludzkiego braterstwa wg zasad spisanych w podpisanym dokumencie.

17 września 2019 do Komitetu HCHF wstąpił rabin M. Bruce Lustigstarszy rabin w waszyngtońskiej kongregacji hebrajskiej, zaś 16 listopada dołączyła  była urzędniczka ONZ Irina Bokova.

 

imageWyższy Komitet Bractwa Ludzkiego

W grudniu 2019 Komitet spotkał się z Sekretarzem Generalnym ONZ António Guterresem i z Wysokim Przedstawicielem ONZ ds. Sojuszu Cywilizacji Miguelem  Ánglem Moratinosem,  a w styczniu 2020 z Księciem Koronnym Abu Zabi Szejkiem Mohammedem bin Zayed Al Nahyanem.

3 lutego 2020 do Komitetu dołączyła laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Leymah Gbowee, zaś 31 marca Sekretarz Generalny Światowej Rady Kościołów ks. Ioan Sauca.

19 sierpnia 2019 Komitet HCHF poinformował o planach budowy na wyspie Saadiyat w Abu Zabi stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Domu  Rodziny Abrahamów. Autorem wybranego projektu jest firma architektoniczna projektu jest firma architektoniczna Adjaye Associates kierowana przez architekta  Davida Adjaye W jednym miejscu budowane są świątynie dla  wyznawców chrześcijaństwa, judaizmu i islamu, tj.: „Kościół św. Franciszka”, „Synagoga Mojżesza Ben Maimona” i „Meczet Imama al-Tayeba”.  Otwarcie kompleksu zaplanowano na 2022 rok.

Dom Rodzinny Abrahamów wywodzi swoją nazwę od biblijnej postaci Abrahama, który uważany jest za praojca tych trzech religii. Więcej na temat tego projektu można przeczytać na stronie Komitetu.

Komitet HCFH uchwalił dzień 4 lutego corocznym Międzynarodowym Dniem Braterstwa Ludzkiego obchodzonym od 2021 roku oraz realizuje różne inne inicjatywy adresowane do młodzieży i kobiet.

image

Logo Wyższego Komitetu Bractwa Ludzkiego

Chrislam – nowa religia papieża Franciszka

W 2021 roku został wydany eBook Hieronima Noxa  Chrislam. Nowa religia papieża Franciszka.

image

Chrislam to nurt w chrześcijaństwie polegający na dołączaniu do tradycji chrześcijańskiej elementów Islamu. Jest on szczególnie popularny w Nigerii, gdzie mieszka około 49% chrześcijan i około 43% muzułamanów.

Teolog Hieronim Nox pisze, że „chrislam” mógłby być  odpowiedzią na groźbę konfliktu cywilizacyjnego pomiędzy światem Zachodu a islamem. Warunkiem wprowadzenia „chrislamu” ma być usunięcie z doktryny kościoła katolickiego dogmatów, które nie są zgodne z teologią muzułmańską, a głównie dogmatu o Trójcy Świętej. 

Warto zapoznać się z artykułem Moniki Bartoszewicz Chrislam czyli o niebezpieczeństwach dialogu,, w którym przedstawia podstawowe różnice pomiędzy Chrześcijaństwem a Islamem.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich władze oficjalnie nie uznają żadnych chrześcijańskich wyznań, chociaż w kraju panuje wolność kultu i demonstrowania przekonań religijnych.  Równocześnie istnieje jednak zakaz przyjmowania chrześcijaństwa przez wyznawców islamu, religia chrześcijańska nie może być nauczana w szkołach, a chrześcijanom nie wolno poślubiać muzułmańskich kobiet.

W sąsiednich państwach Półwyspu Arabskiego odnotowywane są liczne akty prześladowań chrześcijan.

Powstanie Domu Rodziny Abrahamów finansują muzułmanie i oni tam są gospodarzami. Na razie informują jedynie o  budowie 3 świątyń, których nie łączy żadna nowa religia. Niestety obserwując kolejne decyzje Franciszka, możemy spodziewać się Jego uległości względem Islamu.

Gdyby powstała nowa religia CHRISLAM, automatyczne nastąpiłby podział kościoła katolickiego.

***

Wśród globalnych władz wielu polityków należy również do lóż masońskich, podobnie jak niektórzy biskupi i kardynałowie.

Na świecie największą grupą prześladowanych wiernych to Chrześcijanie, warto spojrzeć na interaktywną mapę.

Prawdopodobnie proces uzależniania  chrześcijan od islamu będzie trwał i musimy liczyć się z nową schizmą. Mam nadzieję, że w sytuacji kryzysowej sprawdzą się prorocze słowami ks. Józefa Ratzingera sprzed ponad 50-cioma latami:

… Z dzisiejszego kryzysu wyjdzie Kościół jutra. Kościół, który wiele utracił, stanie się maluczkim i będzie musiał zaczynać od początku. Nie będzie już mógł wypełnić wiernymi świątyń, które zostały zbudowane w okresach wielkiej „koniunktury”. Wraz z liczbą swoich zwolenników utraci wiele przywilejów w społeczeństwie, ale będzie się czuł silniejszy niż dotychczas, bo będzie dobrowolną wspólnotą, złożoną ze zdecydowanych ludzi. (…) W wierze i modlitwie pozna znowu swoje właściwe centrum, a sakramenty przeżywać będzie znowu jako służbę Bożą … [4]


Inne źródła:

  1. One World Religion Headquarters To Open 2022
  2. Papież Franciszek wobec islamu. Nowe akcenty w dialogu z muzułmanami?
  3. Chrislam czyli o niebezpieczeństwach dialogu
  4. Benedykt XVI i „tonąca Łódź Piotrowa”

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Proszę czekać...

One thought on “Krok ku Jednej Światowej Religii

  1. Więcej na temat religii CHRISLAM można dowiedzieć się z nagrania https://www.youtube.com/watch?v=tjfD990rLrA

    Proszę czekać...

Dodaj komentarz