Ustrój naszego państwa teoretycznego

Biorąc pod uwagę dalszy tor obecnej polityki wszystko idzie zgodnie z planem PiS. Co prawda pojawiają się pewne zgrzyty i osoby, które są przeciwne tym działaniom. Jednakże niestety z dużą dozą prawdopodobieństwa zawsze się skończy tak jak zwykle.

Jarosław Kaczyński

Wg. CBOS Preferencje osób deklarujących udział w potencjalnych wyborach do Sejmu: PiS 43%, PO 18%, Kukiz’15 7%, PSL 4%, SLD 4%, Nowoczesna 3%, Wolność 2%, Partia Razem 2%, inna 2%; niezdecydowani 16%. Tymczasem miejska komisja wyborcza w Pucku (woj. pomorskie) składa się z dziewięciu osób. Czterech członków rekomendowały cztery różne lokalne komitety, które powinny zostać poinformowane przez komisarza wyborczego o brakującej piątce. Po zgłoszeniu dodatkowych kandydatów, członkowie winni być wyłonieni drogą losowania. Do takiego losowania jednak nie doszło, a wszyscy dobrani członkowie miejskiej komisji to osoby rekomendowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Burmistrz Pucka wysłała już do Państwowej Komisji Wyborczej skargę w związku z „istotnym naruszeniem zasad równego traktowania i dostępu do informacji”.

Paweł Kukiz

W międzyczasie Paweł Kukiz nie szczędzi słów krytyki przeciw zarówno rządowi, jak i opozycji.  Ponadto lider ruchu Kukiz’15 w RMF FM odpowiadał na pytania dotyczące m.in. konstytucji, wyborów samorządowych i obowiązkowych szczepień. Stwierdził też, że mamy w Polsce „ustrój terrorystyczny”.W trakcie tego wywiadu, którego pełną treść zamieszczamy poniżej, Kukiz odpowiadał też na temat wyborów samorządowych i obowiązkowych szczepień. Oświadczył, że swoje dzieci zaszczepił, jest więc zwolennikiem szczepień. Dodał jednak, że chciałby wprowadzenia poważnych, wielomilionowych kar za powikłania przy szczepieniach. W pewnym momencie rozmowy stwierdził też, że „ustrój terroryzuje obywateli, daje kasę i przywileje tym wszystkim darmozjadom. W Polsce wg. niego są różne frakcje, które można by było porównać do terrorystycznych. Jego zdaniem obecna konstytucja „jest to niczego”, ale też „niestety jest ustawą zasadniczą” i powinna być przestrzegana. Krytykuje też decyzję Dudy na temat odwołania Gersdorf, bo tak wynika z konstytucji, bo mimo wszystko sądzi że władza nie powinna stać ponad prawem, nawet jeżeli się kogoś nie lubi. Dopytywany przez Roberta Mazurka nt. rzekomych rodzinnych względów, które miały spowodować, że Tusk jest proniemiecki. Kukiz odniósł się do postaci dziadka byłego premiera, który został wcielony do Wehrmachtu. Mówił też że konieczność i wykonywania rozkazów nie jest usprawiedliwieniem, zwłaszcza że przodek Tuska był kosmopolitą nie szanującym zarówno Polski, jak i Polaków. Zwrócił też uwagę na obecny ustrój, który terroryzuje obywateli, daje kasę i przywileje tym wszystkim darmozjadom. W Polsce są różne frakcje, które można by było porównać do terrorystycznych, chociażby pod względem zachowań podczas posiedzeń – uzupełnił szef Kukiz’15.  W opinii byłego piosenkarza „sądy w dawnym kształcie to był dramat, poza żadną kontrolą, szczególna kasta”.

Paweł Kukiz

Moim zdaniem Paweł Kukiz ma całkowitą rację. PiS ma obecnie władzę absolutną, ale problemy w sądach, zarówno wyższej jak i niższej instancji, cyrk wokół wyborów samorządowych i chęć podejmowania decyzji polityków odnośnie coraz większej ilości sfer życia są przerażające. Nie pozostaje nic innego jak się zbuntować i w przyszłych wyborach wywalić zarówno obecny socjalistyczny rząd, jak i germanofilną opozycją, której były przywódca uzyskawszy posadę w europarlamencie nie musi się bać ani prokuratury, ani gniewu zwykłych obywateli pragnących go rozliczyć za poprzednie rządy. Tak samo Kaczyński nie musi się bać o siebie, znikając z życia politycznego i społecznego, pod opieką lekarzy. Nie dość że nie poniosą konsekwencji za swe decyzje to jeszcze do tego wg. sondażu to partie zarówno obecnego naczelnika, jak i Tuska mają największe poparcie społeczne. Z czego to wynika? Tu odsyłam do mego poprzedniego bloga o bandzie czworga. Ten artykuł jest zresztą kolejnym potwierdzeniem mej tezy, tam zawartej. Z jednej strony cieszę się, że takie osoby jak Kukiz nagłaśniają te sprawy, ale z drugiej co z tego, skoro i tak ma za małą siłę przebicia, by dowiedziała się o tym wszystkim większość Polaków, to jest to syzyfowa praca.  Warto też być czujnym w kwestii najbliższych wyborów samorządowych. W końcu będzie wtedy mnóstwo okazji do manipulacji, lub nawet oszustw w trakcie tego wydarzenia. Wtedy nie zdziwi mnie wygrana PiSu z miażdzącą przewagą. Niestety nie będzie to, przynajmniej dla mnie, powód do radości.

Źródła:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/pawel-kukiz-o-ustroju-polski-terrorystyczny/w6v9ddv

https://wpolityce.pl/polityka/412185-kukiz-tusk-jest-mentalnie-polapany-z-niemcami

https://www.wprost.pl/kraj/10153028/kukiz-moge-nie-lubic-pani-gersdorf-ale-ona-jest-i-prezesem-sn-prezydent-naruszyl-konstytucje.html

https://www.tvn24.pl/pomorze,42/jest-protest-do-pkw-w-zwiazku-z-wyborem-komisji-wyborczej-w-pucku,868446.html

https://www.wprost.pl/polityka/10153105/najnowszy-sondaz-tylko-trzy-partie-w-sejmie-dominacja-zjednoczonej-prawicy.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Proszę czekać...
JK

Dodaj komentarz