Czemu w polskiej polityce nic się nie zmieni na lepsze?

Z każdym rokiem, z każdą kolejną kadencją nowych władz i z każdym następnym posunięciem naszych rządzących w polityce pojawia się jeden problem. Czemu nadal jest źle?! Albo trochę lepiej, albo trochę gorzej, zależnie od poglądów, statusu społecznego i punktu widzenia. Nikt nie jest zadowolony. Są jedynie ludzie w przeważającej większość albo trochę albo bardziej niezadowoleni. Oto więc przedstawię 7 powodów, przez które to się dzieje.

Banda Czworga

Znalezione obrazy dla zapytania banda czworga

Zwykle to te 4 partie dostają się do sejmu. Przy ostatnich wyborach nie udało się co prawda SLD, ale generalnie zawsze te 4 siły polityczne mają największe szanse na uzyskanie mandatów w naszym cyrku parlamentarnym. Mamią ludzi chwytliwymi hasłami. „Druga Irlandia” „Dobra Zmiana „Jutro bez Obaw” „PSL=normalnie” Są też one najbardziej promowane i niestety najwięcej o nich słychać.

Wpływ mediów

Znalezione obrazy dla zapytania tvp vs tvn

Większość obywateli naszego kraju nie interesuje się polityką. Polacy są co i rusz bombardowani przez media hasłami i obietnicami poszczególnych sił politycznych. Przebijają się głównie PiS i PO, w mniejszym stopniu SLD, PSL i Nowoczesna. Nie dziwne więc że są to frakcje bardziej rozpoznawalne, zwłaszcza, że telewizje głównego nurtu, czyli TVP, TVN i Polsat promują głównie te ugrupowania. Każda z tych stacji ma oczywiście swoją linię polityczną. Tu po pierwsze liczy się częstotliwość podawania danej informacji. Zgodnie z zasadami „Kłamstwo wielokrotnie powtarzane staje się prawdą” i „Nieważne co mówią, ważne żeby głośno”, mamy do czynienia z propagandą, nie mającą na celu poinformować, lecz wpłynąć na widzów. Łączna oglądalność wszystkich stacji TVP, TVN i Polsatu wynosi 3 do 3.5 mln widzów. Uwzględniając że jest to ok. 10% dorosłych Polaków i jeszcze do tego jedynie połowa uprawnionych do głosowania bierze udział w wyborach, to nie dziwi fakt, że jest to ogromna masa, która może przesądzić o wynikach wyborów. Wszakże 20% ludzi jest to już całkiem spora ilość. A to dopiero pierwsza przyczyna obecnego stanu rzeczy.

Sondaże

Tu warto wyjaśnić kilka pojęć, które rzucą światło na tę kwestię. Po pierwsze wpływ ankieterski. Polega na tym, że ludzie, którzy wstydzą się wyrazić swoje zdanie udzielając nieprawdziwej odpowiedzi. Kolejny problem to konformizm. Owczy pęd, ruszanie z tłumem, robienie czegoś tylko dlatego, bo robią to inni. Następną niedogodnością jest dobór sondaży. Zazwyczaj koncerny medialne dobierają te próby, które odpowiadają ich ideologiom. I dziwnym trafem zwykle jest tam skład bandy Czworga. Zjednoczona Prawica (PiS) Koalicja Obywatelska (PO+ Nowoczesna) i SLD jak zwykle w sondażach. PSL akurat nie zmieściło się w progu wyborczym, ale i tak ma szansę dostania się do sejmu. Wyjątki stanowią jedynie Kukiz’15 i Partia Roberta Biedronia. Dwie siły. Kukiz 15, będący lekko na prawo od centrum i Biedroń, którą jeszcze konkretnie się nie określił i nie ma jeszcze całkowitej pewności co do jego startu w wyborach. Ale nawet jeżeli, to tu pojawia się następny problem

Polacy się boją zmian

Znalezione obrazy dla zapytania faszyzm nazizm komunizm

Niezależnie od tego jakie partie reprezentują poglądy naród polski obawia się jakichkolwiek radykalnych zmian. Niezależnie od ideologii i odchylenia światopoglądowego danego ugrupowania od centrum. Zazwyczaj im większych dani politycy chcą dokonać zmian, tym bardziej są spychani na margines. Oczywiście nie należy promować ruchów komunistycznych, nazistowskich, anarchistycznych i faszystowskich, bo żadna skrajność nie jest dobra. Problem polega na tym, że jakiekolwiek odchylenia w stronę prawą, lewą, liberalną, lub konserwatywną są uznawane przez większość za skrajny lub niebezpieczny pogląd, którego nie należy tolerować. W wyniku tego takie partie ja Wolność, Partia Libertariańska, Razem itp. mają nikłe szanse na wejście do parlamentu. Idą za tym też kontrowersje związane z członkami, hasłami, lub strukturami tych partii. Przykładem może być Janusz Korwin-Mikke, który co chwilę jest dyskredytowany jako faszysta, homofob, rasista itp. Nie ważne co ma do zaoferowania. Stek kłamstw i wyrwanych z kontekstu zdań sprawia, że i tak większość nie zagłosuje zarówno na niego, jak i na resztę partii, które najbardziej chcą zmienić nasz kraj.

Nic nie słychać o antysystemowcach

Znalezione obrazy dla zapytania Polska budzi się

Jedyną siłą w naszym sejmie spoza układu jest ruch Kukiz’15. Co o nim słyszymy? Praktycznie nic. Od czasu do czasu jakiś skandalik jak głosowanie nad 2 ręce za inicjatywą Kornela Morawieckiego, albo oskarżenia Liroya, lub Kukiza wobec opozycji lub PiSu. I na tym się kończy. Mają za małą siłę przebicia by cokolwiek zrobić. Jedynie tam są i nie dziwne, że poparcie im mocno spada. Niestety ta frakcja jest rozczarowaniem. Oczywiście wynika to przez pomijanie ich przez media głównego ścieku, ale faktem jest, że problemy wewnętrzne Kukiz’15 oraz brak konkretnej wizji czy planu lidera niestety sprawia że pomimo mojej sympatii do niego, muszę przyznać, że pan Paweł Kukiz niestety nie radzi sobie w polityce i stał się jedynie złudną nadzieją na normalność w Polsce, podczas gdy niestety dopóki nie pojawią się w polityce ludzie kompetentni i gotowi na natychmiastowe zmiany, nie ma szans na poprawę składu naszego cyrku sejmowego.

Urzędnicy

Znalezione obrazy dla zapytania ZUS

Urzędników państwowych jest aż 3/4 miliona. W praktyce jest to dodatkowe kilka procent na każde wybory. Uwzględniając ich rodziny i najbliższych może ta liczba urosnąć nawet do 20%, jeśli nie więcej. A przecież urzędnicy będą głosować na te partie, które zapewnią im najlepszy byt. Prawie 30 lat rządów Bandy Czworga doprowadziło do rozrostu biurokracji i raczej siedzące w papierach żywe automaty nie będą wybierać rządów, które nie zapewnią im funkcji, oraz uposażeń.

Straszenie Opozycją

Znalezione obrazy dla zapytania razem zandberg

Niby zawsze może być gorzej. Niestety jednak mnie osobiście nie zadowoli fakt, że dzięki temu że rządzi PiS, to nie będziemy mieli w parlamencie Partii Razem. Co prawda swymi socjalistycznymi obietnicami partia rządząca niemal im dorównuje, ale przynajmniej nie ściągnął tu uchodźców i nie szerzy lewackiej propagandy,choć sporo muzułmanów do Polski przyjeżdża ostatnio, a PiS coraz bardziej mięknie wobec UE i Izraela. Do tego socjalizm w Polsce odradza się pełną gębą i niedługo będą tłamsić gospodarczo i prawnie Polaków tak jak za komuny. I to ma być pocieszające?  Zło jest złem. Niezależnie od tego czy większe czy mniejsze jest nim i koniec.

Konflikty, wrogość, podziały, polaryzacja

Znalezione obrazy dla zapytania kod vs narodowcy

Jesteśmy tak podzieleni, że rządzący nawet nie muszą się starać o prowokacje czy sztuczne problemy. Wystarczy dać pełną swobodę zgromadzeń i już spokojnie dwie strony będą się żreć. Tysiące Polaków z różnymi przekonaniami, przekupione słupy, lub prowokatorzy wychodzą na ulicę. W tej sytuacji nie trudno o konflikt i mówiąc szczerzę to że nie dochodzi do regularnych bitew świadczy jedynie o tym, że jesteśmy na tyle zżyci jako naród, że jeszcze się nie bijemy za własne ideologie. Niestety jednak podziały są, a zasada „Kto nie jest z nami ten przeciw nam” lub „Nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg” przyświeca większości marszów, niezależnie od strony i otoczki światopoglądowej. Zgodnie z zasadą „Dziel i rządź” nasi „wybrańcy narodu to wykorzystują i dzięki temu mają pełną swobodę działania, a nawet wybijają się na tych konfliktach.

Znalezione obrazy dla zapytania Korwin memy

Niestety nie widzę szans na zmiany. Jeśli partia Wolność wejdzie w ogóle do sejmu to będzie cud. Reszcie osób popierających także małe siły jak Braun czy Ruch narodowy mogę jedynie życzyć szczęścia, bo to jedyne co tu pomoże. Niestety szanse na zmiany przynajmniej przez najbliższe dekady są nikłe. PiS i PO nie rozwalą naszego kraju, bo muszą przecież jakoś funkcjonować, ale też nie naprawią obecnych problemów, bo nie mają na to środków, chęci, ani czasu. Oczywiście są to czynniki jedynie wewnętrzne. Pozostaje oczywiście wpływ innych państw, które również nie byłyby zadowolone z nagłego wzmocnienia pozycji Polski. Niestety nie jesteśmy sobie poradzić na własnym podwórku, to co dopiero z sąsiadami. Mam nadzieję jednak, że ta wiedza dotrze do jak największej liczby ludzi. Wtedy dojdzie do prawdziwej Dobrej Zmiany. Zmiany, która nie będzie PiSowską kosmetyką, ale realną naprawą naszego patologicznego państwa.

Źródła:

https://businessinsider.com.pl/media/tv-radio/ogladalnosc-stacji-telewizyjnych-w-kwietniu-2018-roku/1s654t0

https://www.wykop.pl/link/3799703/rekordowa-liczba-urzednikow-w-polsce-kolejny-absurd/

https://wiadomosci.wp.pl/najnowszy-sondaz-uwzgledniono-w-nim-nowa-partie-roberta-biedronia-6294092738659969a

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Proszę czekać...
JK

Dodaj komentarz