Ciekawostki biblijne

I. „Podniósł Abraham oczy swoje, i ujrzał za sobą barana, a on uwiązł za rogi w cierniu: którego wziąwszy ofiarował całopalenie miasto syna.”
W przekładzie Jakuba Wujka podkreślone są ciernie, co bardziej koresponduje z męką Chrystusa.

II. Izaak niósł drewno na górę (tak jak Jezus poniósł krzyż). Kalwaria nie jest bardzo daleko od Morii.

III. Czy Abraham wiedział, że Bóg go tylko sprawdza?IV. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Święta Rodzina żywiła się konikami polnymi.

V. To że św. Józef i Jezus byli cieślami nie jest takie oczywiste. To kwestia tłumaczenia – istnieje spore prawdopodobieństwo, że byli kamieniarzami. Ze względu na cześć i szacunek wyobrażamy sobie Świętą Rodzinę jako czystych i delikatnych, jednak Steve Ray uważa, że św. Józef był potężnie zbudowanym mężczyzną, który codziennie pokonywał kawał drogi do ciężkiej roboty i z powrotem.

VI. Maryja była brzemienna, lecz Józef nie był „biologicznym ojcem”. Ludzie którzy wiedzieliby o tym, nie wierząc w Poczęcie Boga, prawdopodobnie ukamienowaliby Najświętszą Pannę, ponieważ za cudzołóstwo groziła śmierć.

VII. Jak już jesteśmy przy brzemiennej Maryi – gdy św. Józef przechodził obok miejsca opisywanego w Księdze Rodzaju, prawdopodobnie pomyślał o tej historii.


Więcej ciekawych rzeczy, nie tylko o Piśmie Świętym, na mojej playliście:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Proszę czekać...

Dodaj komentarz