„Wczoraj był niezwykły i radosny dzień w Loży”

4 marca ogłoszono „wyniki wyborów” na prezydenta Gdańska. Jako że po przedstawieniu Adamowicza gdańska loża masońska „Gwiazda Morza” wydała specjalne ogłoszenie w którym napisała, cytuję: Choć Prezydenta nic z wolnomularstwem nie łączyło – to był człowiekiem dobrym i szanowanym, wrażliwym na los drugiego Człowieka.
„Płaczmy, płaczmy, płaczmy – lecz zachowajmy w sercach
Nadzieję” (czyli według barbarzyńców w białych rękawiczkach, ten kto nie jest z nimi, nie może być człowiekiem dobrym, szanowanym i wrażliwym na los drugiego człowieka, a Adamowicz popierający dewiacje i spotykający się z imamami jest wyjątkiem),

Szanowni Państwo,Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej, w sobotę, 19 stycznia…

Opublikowany przez Gwiazda Morza, loża wolnomularska w Gdańsku Środa, 16 stycznia 2019

postanowiłem sprawdzić co tam u fartuszkowych pajaców z Gdańska. 3 marca, akurat w trakcie „wyborów” odbyła się u nich „ceremonia”, i to w dodatku o cechach międzylożowych i międzynarodowych.

Tak więc wchodzę sobie na ich profil na facebooku dzień po tym jak usłyszałem że „wygrała” Dulkiewicz, i pierwsze co widzę to zdanie: Wczoraj był niezwykły i radosny dzień w Loży…

Wczoraj był niezwykły i radosny dzień w Loży…Prace rozpoczęły się podniosłą ceremonią Inicjacji. Nowi Uczniowie…

Opublikowany przez Gwiazda Morza, loża wolnomularska w Gdańsku Poniedziałek, 4 marca 2019

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Proszę czekać...

4 thoughts on “„Wczoraj był niezwykły i radosny dzień w Loży”

 1. W zasadzie oni nie kłamią, mówiąc, że Paweł Adamowicz NIE BYŁ członkiem loży, bo, przecież żyje, więc nie można powiedzieć dosłownie, że BYŁ fartuszkowcem. Chyba kielniowcy mogą zdecydować o ujawnieniu czyjegoś członkostwa dopiero po śmierci, o ile sam tego wcześniej nie wyjawi. Nie wyjawił, a żyje, czyli tajemnica obowiązuje.

  Proszę czekać...
  1. Myli się pan, gdyż napisali wyraźnie że „Prezydenta nic z wolnomularstwem nie łączyło”.

   Proszę czekać...
 2. Może inaczej, dopóki brat lożowy żyje nie można ujawnić jego członkostwa, chyba, że sam się ujawni. To przestaje obowiązywać dopiero po jego śmierci. Oczywiście, to są ciemne sprawy ciemnego towarzystwa.

  Proszę czekać...
  1. A, w takim razie ma pan rację.

   Proszę czekać...

Dodaj komentarz