Sekty działające w podziemiu

Prócz akwizytorów Jehowy, nie słyszy się jakoś o sektach w naszym kraju. Wynika to głównie z ich przemianowania na ‚coaching‚, ‚samorealizację’, ‚samodoskonalenie się’, ‚motywację’ i tresurę osobistą.

Tak między innymi stało się z Instytutem Wiedzy o Tożsamości „Misja Czaitanii” który zmienił swą nazwę na Szkołę Medytacji i Samorealizacji.

Spółka Krishna Premnath Group (Pl. Wolnica 13/10, 31-060 Kraków) zajmuje się usługami hotelarskimi. Na stronach internetowych przeczytać można jedynie o pensjonatach, aczkolwiek nazwa zobowiązuje. Oto zarząd działającej pod przykrywką firmy sekty.

Oto jej zarząd: Prezes zarządu – Nimmalapalli Krishna Chaitanya,

członkowie: Nimmalapalli Taraka Rama Chaitanya, Jasminder Singh, Pilli Raghu Premnath i Besetti Suresh.

Kolejną tego typu organizacją jest Krzemorgon, nazywający siebie sklepem ze ‚zdrową żywnością’ i wodą krzemową. Na swojej stronie mają wywiad z pomylonym księdzem, chcieli się zapewne uwiarygodnić.

Droga neokatechumenalna.

Tutaj tzw.
Aneks III: Ks. Prof. dr hab. Andrzej Zuberbier – Uwagi dotyczące Neokatechumenatu
od 79 strony

http://www.petrus.kielce.opoka.org.pl/pliki/pdf/Neokatechumenat_szansa_czy_zagrozenie_dla_Kosciola.pdf

Sekty biznesowe: 
Amway, Oriflame, Souvre, FM group, Termomix, Rainbow (4 szeroko branżowe; 1 robot kuchenny; 1 odkurzacz)
Odnowa charyzmatyczna‚.

Pani śp. Maria Kominek OPs (tercjarka III zakonu dominikańskiego; blisko współpracowała z dr Krajskim) dała tej książce taką recenzję:

‚Wielkie podziękowania dla p. Marcina Dybowskiego!
Wydawnictwo Antyk, prowadzone przez p. Dybowskiego wydaje wiele wartościowych i ciekawych książek. Ostatnio wyszła ksiązka Arnaulda de Lassus „Odnowa Charyzmatyczna dziś”. Jest to książka, którą należy koniecznie przeczytać.
Świadomie używam „należy” a nie „powinno się”, czy „warto przeczytać”. Należy, ponieważ Autor sprawę Odnowy Charyzmatycznej traktuje z wielkim znawstwem tematu, ukazując ją od strony historycznej, strony socjologicznej, jak też i od strony dogmatycznej. Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza zajmuje się ukazaniem historii ruchu, poczynając od jego pochodzeniu z protestanckiej sekty Zielonoświątkowców, przez wejście do środowisk katolickich aż do rozpowszechnienia się Odnowy w całym Kościele. Napisana jest z podziwu godną obiektywnością. Wiadomo, że jest rzeczą niezmiernie trudną pisać obojętnie, bez oceniania i oszacowania o jakimkolwiek zjawisku, o którym siła piszący ma jakąś własną opinię. Tym bardziej trudne jest pisanie o Odnowie Charyzmatycznej w sposób obiektywny. Jednak Autorowi to się udało i należy mu się za to największy szacunek. Druga część poświęcona jest poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, które w skrócie można ująć tak: Czy dziwne zjawiska towarzyszące Odnowie są dziełem Boga? Czy nie biorą w nich udział duchy ciemności?
Autor udziela raczej jednoznacznej odpowiedzi, odpowiedzi dodajmy dokładnie popartej dowodami dogmatycznymi.
Zachęcam do przeczytania tej niezwykle wartościowej pozycji. I jeszcze raz dziękuję Wydawnictwu Antyk za wydanie tej książki’.

Podziękowanie dla Apologeticum.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Ocena: 3.6. From 5 votes.
Proszę czekać...

Komentarze

 1. Oriflame, Souvre, FM group, Termomix – sekta? xD xD xD
  Oczywiście 🙂 xD xD

  Ocena: 5.0. Na podstawie 1 głosu.
  Proszę czekać...
 2. Żadnych merytorycznych treści, jedynie wymienienie cudacznych teorii spiskowych i oskarżenie kilku świetnie prosperujących firm o stanowienie sekty. Trzeba by byc idiotą by podzielić po czymś takim pogląd autora. Gdzie dowody? Argumenty? Jedynie adresy stron internetowych znanych marek, to ma być dowód?

  Ocena: 5.0. Na podstawie 1 głosu.
  Proszę czekać...
  1. Informacje te pozyskałem z zaufanego źródła (pewnej ekspertki). Prosiła aby nie podawać jej imienia i nazwiska gdyż nie chce procesu sądowego. Podałem te informacje jako przedmiot do dalszych badań zainteresowanych, i jako ostrzeżenie. Nie posiadam żadnych dowodów.

   Ocena: 5.0. Na podstawie 2 głosów.
   Proszę czekać...

Dodaj komentarz