Sekty działające w podziemiu

Prócz akwizytorów Jehowy, nie słyszy się jakoś o sektach w naszym kraju. Wynika to głównie z ich przemianowania na ’coaching’, 'samorealizację’, 'samodoskonalenie się’, 'motywację’ i tresurę osobistą.

Tak między innymi stało się z Instytutem Wiedzy o Tożsamości „Misja Czaitanii” który zmienił swą nazwę na Szkołę Medytacji i Samorealizacji.

Spółka Krishna Premnath Group (Pl. Wolnica 13/10, 31-060 Kraków) zajmuje się usługami hotelarskimi. Na stronach internetowych przeczytać można jedynie o pensjonatach, aczkolwiek nazwa zobowiązuje. Oto zarząd działającej pod przykrywką firmy sekty.

Oto jej zarząd: Prezes zarządu – Nimmalapalli Krishna Chaitanya,

członkowie: Nimmalapalli Taraka Rama Chaitanya, Jasminder Singh, Pilli Raghu Premnath i Besetti Suresh.

Kolejną tego typu organizacją jest Krzemorgon, nazywający siebie sklepem ze 'zdrową żywnością’ i wodą krzemową. Na swojej stronie mają wywiad z pomylonym księdzem, chcieli się zapewne uwiarygodnić.

Droga neokatechumenalna.

Tutaj tzw.
Aneks III: Ks. Prof. dr hab. Andrzej Zuberbier – Uwagi dotyczące Neokatechumenatu
od 79 strony

http://www.petrus.kielce.opoka.org.pl/pliki/pdf/Neokatechumenat_szansa_czy_zagrozenie_dla_Kosciola.pdf

Sekty biznesowe: 
Amway, Oriflame, Souvre, FM group, Termomix, Rainbow (4 szeroko branżowe; 1 robot kuchenny; 1 odkurzacz)
Odnowa charyzmatyczna’.

Pani śp. Maria Kominek OPs (tercjarka III zakonu dominikańskiego; blisko współpracowała z dr Krajskim) dała tej książce taką recenzję:

'Wielkie podziękowania dla p. Marcina Dybowskiego!
Wydawnictwo Antyk, prowadzone przez p. Dybowskiego wydaje wiele wartościowych i ciekawych książek. Ostatnio wyszła ksiązka Arnaulda de Lassus „Odnowa Charyzmatyczna dziś”. Jest to książka, którą należy koniecznie przeczytać.
Świadomie używam „należy” a nie „powinno się”, czy „warto przeczytać”. Należy, ponieważ Autor sprawę Odnowy Charyzmatycznej traktuje z wielkim znawstwem tematu, ukazując ją od strony historycznej, strony socjologicznej, jak też i od strony dogmatycznej. Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza zajmuje się ukazaniem historii ruchu, poczynając od jego pochodzeniu z protestanckiej sekty Zielonoświątkowców, przez wejście do środowisk katolickich aż do rozpowszechnienia się Odnowy w całym Kościele. Napisana jest z podziwu godną obiektywnością. Wiadomo, że jest rzeczą niezmiernie trudną pisać obojętnie, bez oceniania i oszacowania o jakimkolwiek zjawisku, o którym siła piszący ma jakąś własną opinię. Tym bardziej trudne jest pisanie o Odnowie Charyzmatycznej w sposób obiektywny. Jednak Autorowi to się udało i należy mu się za to największy szacunek. Druga część poświęcona jest poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, które w skrócie można ująć tak: Czy dziwne zjawiska towarzyszące Odnowie są dziełem Boga? Czy nie biorą w nich udział duchy ciemności?
Autor udziela raczej jednoznacznej odpowiedzi, odpowiedzi dodajmy dokładnie popartej dowodami dogmatycznymi.
Zachęcam do przeczytania tej niezwykle wartościowej pozycji. I jeszcze raz dziękuję Wydawnictwu Antyk za wydanie tej książki’.

Podziękowanie dla Apologeticum.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Proszę czekać...

3 thoughts on “Sekty działające w podziemiu

 1. Oriflame, Souvre, FM group, Termomix – sekta? xD xD xD
  Oczywiście 🙂 xD xD

  Proszę czekać...
 2. Żadnych merytorycznych treści, jedynie wymienienie cudacznych teorii spiskowych i oskarżenie kilku świetnie prosperujących firm o stanowienie sekty. Trzeba by byc idiotą by podzielić po czymś takim pogląd autora. Gdzie dowody? Argumenty? Jedynie adresy stron internetowych znanych marek, to ma być dowód?

  Proszę czekać...
  1. Informacje te pozyskałem z zaufanego źródła (pewnej ekspertki). Prosiła aby nie podawać jej imienia i nazwiska gdyż nie chce procesu sądowego. Podałem te informacje jako przedmiot do dalszych badań zainteresowanych, i jako ostrzeżenie. Nie posiadam żadnych dowodów.

   Proszę czekać...

Dodaj komentarz