Lewicowość jako efekt psychologicznego mechanizmu wyparcia.

Dzieci oraz najbliżsi krewni komunistycznych, nazistowskich i wojennych zbrodniarzy w mojej opinii mają specyficzny rodzaj psychiki. Dla nich ci mordercy, zwyrodnialcy, oszuści byli ojcami i matkami lub braćmi czy siostrami. Oni przeżywali z nimi najlepsze chwile swojego dzieciństwa. Stąd gdy jako młode dzieci usłyszeli oni że ich np. ojciec był zbrodniarzem, mordercą, komuchem itd. u niektórych mgogło dojść do wytworzenia się wewnętrznego konfliktu logicznego i emocjonalnego. Konflikt ten spowodował wyparcie naturalnej zdrowej emocjonalności oraz logiki z ich percepcji. Idąc dalej to spowodowało wyparcie moralności społecznej jako wyznacznika zachowania- w szczególności katolickiej ponieważ ona jest najsilniejszym bodźcem przeciwnym wobec miłości do rodziców czy rodzeństwa którzy przecież byli antonimami tej moralności, zawężenie perspektywy do ego-ponieważ skoro nie mogę myśleć moralnie czyli społecznie to myślę tylko o sobie, skłonność do popierania i tłumaczenia zachowań aspołecznych i dewiacyjnych (bo mój tata, mama tacy też byli a ja ich kochałem i czuję z nimi emocjonalną więź), wyparcie myślenia logicznego i opartego na sumieniu na rzecz emocjonalnej agresji wobec innych ponieważ logika wciąż skłania mnie ku nieodpartemu wnioskowi że mój tata, mama byli mordercami i złymi ludźmi a oni przecież tacy „nie byli“ (dla mnie) więc unikam logiki i staję się maksymalnie złośliwy by obronić się przed logiczną argumentacją. Emocje vs logika. Z negatywnych emocji czynie swoją broń. Poza tym ludzie tacy czują silną potrzebę zamanifestowania że przecież są dobrzy i kochający- ponieważ jednak wewnętrznie odczuwają konflikt i aby nie stracić człowieczeństwa w swoich oczach i by usprawiedliwić podświadomie siebie i swoich rodziców których są potomstwem. Zatem popierają wszelkie ruchy głoszące totalną miłość i tolerancję bez jakichkolwiek zasad moralnych (wypartych wcześniej). Ten obraz jednostki jest też charakterystyką wszelakich ruchów lewackich w Polsce i na świecie do których najczęściej należą i popierają je ludzie którzy są dziećmi zażartych komunistów oraz innych zbrodniarzy a za pewne również przestępców różnego typu. Przykład: Adam Michnik red. Gazety Wyborczej. retoryka jego gazety jest jakby odbiciem tego typu myślenia opartego na mechanizmie wyparcia. Z tego wniosek że winy rodziców i krewnych takich ludzi są złem które przenosi się z pokolenia na pokolenie paradoksalnie ze względu na miłość. Oni natomiast będę generować następne pokolenia podobnie skrzywionych potomków. Wniosek jest taki że takich ludzi należy namierzyć i poddać gruntownej psychoterapii. Do tego jednak przy obecnej polit-poprawności jeszcze zapewne daleko a więc muszą to być ruchy oddolne psychologów i psychoterapeutów oparte o prywatną działalność które zaproponują taką terapię w swojej ofercie.
PS. Jak słusznie zauważył czytelnik mojego bloga np. w lewackiej Szwecji takie zjawisko nie ma racji bytu. To bardzo cenna uwaga. Tam lewicowość społeczeństwa nie jest wynikiem anomalii psychologicznych a po prostu efektem przewlekłego i regularnego prania mózgu przez propagandę a także intelektualnego lenistwa ludzi. Stąd wniosek że postawy lewicowe jakkolwiek zawsze mniej lub bardziej patologiczne-mogą mieć różne źródła.
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Proszę czekać...

2 thoughts on “Lewicowość jako efekt psychologicznego mechanizmu wyparcia.

  1. Myślę, że w przypadku potomków zbrodniarzy to faktycznie taki mechanizm mógł być dla nich wygodny i mniej lub bardziej świadomie kierowali się w stronę myślenia lewicowego by jakoś zaklajstrować naturalne w takich przypadkach rozterki moralne. Myślę również, że większość ludzi z dzisiejszych lewicowych społeczeństw nie ma bezpośrednich korzeni tego typu i w ich przypadku skrzywienie jest skutkiem zwykłego wygodnictwa albo intelektualnego lenistwa. O ileż jest łatwiej pobiec za tym, kto najgłośniej krzyczy „pomagam” niż analizować samemu co jest najlepszą formą pomocy?

    Proszę czekać...
    1. Za pewne ma Pan wiele racji. Mogłem wspomnieć że piszę o lewakach pochodzących z bloku wschodniego czy potomkach zbrodniarzy nazistowskich. Rzeczywiście w przypadku społeczeństwa Szwecji nie zachodzi takie zjawisko a lewactwo tam jest wynikiem przewlekłego prania mózgu przez oszołomów.

      Proszę czekać...

Dodaj komentarz