To jest temat zastępczy, wchodzisz na własną odpowiedzialność

Artykuł będzie dość krótki, bo to nie o samą treść chodzi, tylko pewien problem, który na jego przykładzie przedstawię.

 

Jak donosi wPolityce.pl, na tweeterze pojawił się wpis Andrzeja Dudy „Prezydent Aleksandra Dulkiewicz kupowała alkohol w sklepie? A co, jest zakaz robienia takich zakupów? Nie wolno dorosłej osobie kupować alkoholu? Nie wolno Prezydentowi Miasta robić takich zakupów? Nie widzę tu żadnego problemu. To prywatna sprawa, nie urzędowa. Dajcie spokój!” Prezydent odniósł się tym samym do wideo, które opublikowały media, na którym widać Aleksandrę Dulkiewicz robiącą alkoholowe zakupy w jednym ze sklepów. Prezydent Gdańska towarzyszyli ochroniarze. Po opublikowaniu wideo przez jednego z trójmiejskich dziennikarzy, na Twitterze wybuchła ożywiona dyskusja. „Bronię ostatnich granic zdrowego rozsądku, normalności i prywatności. To nie była sytuacja służbowa, tylko prywatna, zarejestrowana przez monitoring istniejący dla bezpieczeństwa sklepu i jego Klientów…”-skomentował na Twitterze.

 

Jak podaje „Na temat”, we flagowym programie TVP w bardzo negatywnym kontekście pokazano jej zakupy w Biedronce. Dodano też wstrząsającą widocznie dla wszystkich Polaków wiadomość, że kupiła też 3 cole. „Kupiłam krówkę a cole były małe” – przytaczają „Wiadomości” wpis na Facebooku nowej prezydent Gdańska.

 

Tymczasem wg. „Dziennika.pl” Krystyna Janda zareagowała na wydarzenie wpisem: „Idę po pół litra i dwie cole ale nie do Biedronki”

 

I to właściwie tyle. Zwykła, mało znacząca sytuacja. Dlaczego więc to piszę? Bo chciałbym uświadomić czytelników, że tego typu sytuacje nie są prawie w ogóle warte uwagi. Jest to oczywiście krótka ciekawostka i jeżeli ktoś to przeczyta i zapamięta nie mam mu za złe. Problemem jest to, że ten temat jest wałkowany od paru dni. Ile można?! Są poważniejsze sprawy na świecie niż coś takiego. Rozumiem, że ludzie chcą plotek i zabawy, ale bez przesady. Mam nadzieję że ma idea dojdzie do jak największej ilości odbiorców i obiecuję że następne artykuły już będą traktować o rzeczach poważniejszych, jak na przykład finanse, polityka zagraniczna, życie społeczne i inne ważne dla nas sprawy. To ma realne przełożenie na nasze życie. Dziękuję za uwagę i dotrwanie do końca.

Źródła:

https://wpolityce.pl/polityka/437494-prezydent-duda-staje-w-obronie-dulkiewicz

https://natemat.pl/266419,wiadomosci-tvp-pokazaly-material-o-zakupach-dulkiewicz-w-biedronce

https://rozrywka.dziennik.pl/plotki/artykuly/593234,krystyna-janda-aleksandra-dulkiewicz-prezydent-gdansk-wodka-cola-biedronka.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Proszę czekać...
JK

3 thoughts on “To jest temat zastępczy, wchodzisz na własną odpowiedzialność

 1. Ważniejsze jest, że Paweł Adamowicz śmieje się z tego z willi w U.S.A., a Aleksandra Dulkiewicz ma przecież z nim córkę Zofię, o czym było w blogach Magny Poloni. To są znacznie ważniejsze sprawy – a o nich, zamiast trzech dni obecności medialnej – cisza! Zatem – tak, jak Pan to określił – to temat zastępczy, aby nie poruszyć istotnych wątków inscenizacji gdańskiej.

  Proszę czekać...
 2. No bo jak nie o takich pierdołach, to by musieli powiedzieć o… o nie ! o konferencji na temat Persji, a to jest przecież nie do przyjęcia dla szabesgojów.

  Proszę czekać...
  1. Panie Prawa Idea, Panie Monarchisto.
   Jerozolima, fałszywy „mesjasz” – to niemal na pewno jutro. Synagoga szatana ogłasza światu swojego „mesjasza”. Tak, w
   „trzeciej świątyni”, co to mają naprędce stawialny „ołtarz”.
   Zmówmy za to pacierz, bo to są straszne rzeczy. Szczęście w tym polega na tym, że to jest ich stary plan, że są przewidywalni i że uruchamia to mechanizm apokaliptyczny, co na razie nie oznacza niczego straszliwego, ani nawet jakoś oczuwalnego dla nas. Będę pisał o tym, bo wkraczamy w obszar czasowy dosyć dobrze opisany różnymi Proroctwami Biblijnymi i Apokalipsą św. Jana. Oni są uwięzieni w pewnych datach, które są dla nich nie do ruszenia. Powiem tylko tyle „Szczęśliwy, kto dożyje 1335 dnia” – Proroctwo Danielowe. Ten dzień, to – od jutra licząc – 13. listopada 2022r. Co będzie do tego dnia, to z pewnym przybliżeniem podam być może jutro.

   Proszę czekać...

Dodaj komentarz