Rasizm

Nie jest rasistą biały nielubiący czarnych. Nie jest nim żółty uprzedzony do białych, których ciągle obraża. Nie jest nim czarny który okrada ludzi, ale tylko żółtych. Rasistą jest ten, który wyznaje pogląd iż jakaś rasa czyni jej przedstawicieli ludźmi gorszymi bądź mniej wartościowymi od przedstawicieli innych ras.

Analizując różne źródła historyczne, nie napotkałem na jakąkolwiek wzmiankę o zbiorowej rasistowskiej agresji, która miałaby miejsce przed rewolucją protestancką. Mentalność plemienna pogan objawiała się w dzieleniu ludzi na swoich i obcych, przy czym rasa nie miała żadnego znaczenia. Kontakty z osobami o innym zabarwieniu skóry budziły raczej ciekawość, a nawet fascynację aniżeli wrogość. Oczywiście, Europejczycy traktowali Murzynów niejako z wyższością, lecz działo się tak z prostego powodu – ludność afrykańska była mniej ucywilizowana, biedniejsza. Konflikty miały podłoże religijne i kulturowe, ale nie rasowe.

Obecne w katolicyzmie (i nigdzie indziej) pojęcie bliźniego, jakie sformułował Jezus Chrystus, i przedstawił chociażby w przypowieści o miłosiernym Samarytaninie, całkowicie wyklucza jakiekolwiek idee o determinującej roli pochodzenia człowieka.

Dopiero bunt Luthera, zaowocowawszy w wysyp różnorakich sekt oraz lóż masońskich, przyczynił się do powstania protestanckiej predestynacji – to jest założenia iż pewni ludzie są z góry przeznaczeni do czegoś gorszego, a inni do czegoś lepszego (nie dziwi zatem fakt że Luther nazywany był pierwszym fuhrerem).

Owoce widać doskonale na przykładzie obu Ameryk. W Południowej, dokąd udały się głównie narody katolickie, ludność była przez misjonarzy nawracana i cywilizowana, oprócz tego prowadzono tam uczciwe interesy. Odwrotnie było w Ameryce Północnej, gdzie heretycy urządzali rzezie Indian, a następnie wybudowali państwo rękami czarnoskórych niewolników. Gdy w protestanckich Stanach Zjednoczonych Ameryki rasizm zanikał, wybuchnął w protestanckich Niemczech gdy władzę objął drugi fuhrer, Adolf Hitler.

Do czasów obecnych, oprócz doprawdy niszowych neonazistowskich grupek, rasizm przetrwał jedynie w judaizmie (nie mylić z mozaizmem, czyli opartym na Torze wyznawaniem Jahwe przed narodzinami Chrystusa). Talmudyczni Żydzi wierzą, iż wszyscy nie-Żydzi (goje) są co najmniej podludźmi, należą do przyrody ożywionej na poziomie porównawczym ze zwierzętami, i powstali w celu usługiwania Żydom.

Nużą mnie i żenują te wszystkie wzajemne oskarżenia o rasizm, albowiem jest to problem, który – nie licząc paru odosobnionych przypadków – nie istnieje.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Ocena: 4.2. From 5 votes.
Proszę czekać...

5 thoughts on “Rasizm

 1. Tylko należy pamiętać, że w Ameryce Południowej te osoby mieszane, ani białe, ani indiańskie bywają poniżane, bo nie należą do żadnej z grup ludnościowych i jest im ciężko.

  Co do białej rasy, to dobrze jest pamiętać, że ginie i to też jest dzieło diabelskie, żeby ginęła. Chrysus był białym człowiekiem, tak samo, jak Adam i to jest bardzo ważny znak. Ludzie zostali stworzeni, jako biali, na przykład bł. Anna Katarzyna Emmerich określiła, że znamieniem kainitów było przyciemnienie skóry, które się powiększało w kolejnych pokoleniach, podobnie jak później dzieci Chama (syna Noego) także doznawały „odbielenia” skóry. Białej rasie zatem należy się szacunek tak, jak starszemu bratu i w tym sensie działanie o jej podtrzymanie jest bardzo ważnym zadaniem.
  Jakby ktoś pytał o tę książkę z Objawieniami – „Żywot i bolesna Męka Pana naszego, Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego – Maryi wraz z Tajemnicami Starego Przymierza” , to jej obszerne fragmenty dostępne są tutaj:

  http://www.objawienia.pl/sub/text/emmerich.html

  Także na jutubach jest wersja dźwiękowa całości, gdyby ktoś takową preferował.

  Ocena: 5.0. Na podstawie 1 głosu.
  Proszę czekać...
  1. Przytoczone przez pana objawienia były prywatnymi, toteż nie jest wymagana wiara w nie. Aczkolwiek również polecam poczytać o tych wizjach.

   Brak ocen.
   Proszę czekać...
 2. Rozumiem, dziękuję za dobrą opinię, ale może jeszcze dodam co do takich spraw, że warto pamiętać, o tym, że Boże Ciało też jest z Objawienia, nic nie znajdziemy w Biblii, żeby odprawiać taką Uroczystość, a jednak Ją obchodzimy.

  Ocena: 5.0. Na podstawie 1 głosu.
  Proszę czekać...
  1. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ma za sobą długą historię sięgającą starożytności.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Uroczysto%C5%9B%C4%87_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszego_Cia%C5%82a_i_Krwi_Chrystusa#Cud_w_Bolsenie

   Brak ocen.
   Proszę czekać...
 3. Może i tak jest, że myślano od starożytności, ale podstawą do wprowadzenia do kalendarza jako Święta, czy Uroczystości były Objawienia tej osoby:
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Julianna_z_Mont_Cornillon

  Z resztą, w Biblii jak nic stoi, cytując z pamięci – „Proroctwa nie lekceważcie, a co dobrego – zachowujcie”.

  Ocena: 5.0. Na podstawie 1 głosu.
  Proszę czekać...

Dodaj komentarz