Pluję na grób Telltale

Ostatni sezon brutalnej gry komputerowej o inwazji zombie – The Walking Dead 4 budził nadzieję na udane zakończenie serii. Tuż przed wypuszczeniem drugiego epizodu firma Telltale Games ogłosiła jednak swój upadek, w skutek czego 250 osób straciło pracę bez żadnej zapowiedzi, co według prawa Kalifornii jest nielegalne. Właściciele firmy zostali pozwani.

Odcinek jednak został wydany, i miałem okazję zagrać w oba. Od razu uderzyło mnie że o ile seria skupiała się wokół odpowiedzialności wobec zagrożenia i podejmowania trudnych decyzji, tak tutaj nastąpił zwrot w zupełnie inną stronę – otóż według fabuły przez większość czasu główna bohaterka jest jedyną dorosłą osobą. Otaczają ją bowiem nastolatkowie i ich problemy, co stanowi ewidentną próbę marketingowego celowania w młodych odbiorców. Z tym że… gry te są oznaczone PEGI +18.

Czwarty sezon TWD odgrywa się głównie w ruinach szkoły, gdzie grupa zbuntowanych dzieci tworzy społeczność, pomagając sobie nawzajem w przetrwaniu. W wyniku splotów fabularnych, widzimy jak matka z dzieckiem zostaje wyrzucona z tego jedynego w miarę bezpiecznego miejsca. Jak to w serii, niektóre postacie giną, w tym jeden z chłopców. Autorzy dali graczom możliwość… naplucia na jego grób.

To nie wszystko. W jednej ze scen główna bohaterka wraz z nastolatką siedzą na murach przy kościelnych dzwonach, gdzie rozmawiają o „astrologii”, i gracz może obejrzeć akt dewiacji pomiędzy dorosłą kobietą a nieletnią dziewczyną. I o ile dawniej media wręcz trąbiły jakie to gry wideo są brutalne, tak w przypadku pedofilów od TWD, milczą.

Czy to przypadek że mimo wszystko ciesząca się sporą popularnością firma upadła właśnie po zaprojektowaniu tak okropnych rzeczy? Może to Boża Opatrzność?

Telltale umarło. Powyższym tekstem pluję na jego grób.

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Ocena: 4.5. From 8 votes.
Proszę czekać...
Monarchista
Tradycyjny (czyli prawdziwy, 'przedsoborowy') rzymsko-katolik, monarchista, strażnik cywilizacji łacińskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *