Najpopularniejsi aktorzy praktykują okultyzm

Światła, kamera, antychryst

 

Tu nie ma co komentować – oto kolekcja cytatów.

 

Czołowy teoretyk okultyzmu:

Są trzy sposoby przywołania demona… Trzecia Metoda to dramatyczna [aktorska], bodaj najbardziej atrakcyjna: z pewnością należy do temperamentu artysty, co by przemówić do jego wyobraźni przez zmysł estetyczny.

Aleister Crowley (‘Magic in Theory and Practice’, str. 145, 147)

 

O żonie aktora Rudolpha Valentino, scenarzystce filmowej:

Każdej nocy Natasha organizowała seans, w czasie którego jęła wzywać pomoc ze strony świata duchowego. Później, z długopisem i kartką w rękach, wchodziła w trans i zaczynała pisać. Gdy już zalała papier potokiem zdań, następnego dnia zanosiła tekst do reżysera.

Michael Morris (‘Madame Valentino’, 1991, str. 160)

 

O aktorce Mae West jej przyjaciel Kenny Klingston uznający się za ‘medium’:

Jak była zdenerwowana że nikt nie wpadł jeszcze na żaden pomysł na film, chodziła po pokoju mówiąc ‘Siło, Moce, przybądźcie do mnie i pomóżcie napisać scenariusz’. Zaczynała tedy słyszeć głosy i mieć wizje, gdy fabuła była jej dostarczana. Potrafiła zwoływać scenografów by pracowali z nią przez całą dobę, podczas gdy leżała na łóżku jak w transie i dyktować im. Albowiem wchodziły w nią duchy.

(‘Guide…’, str. 89)

 

Jekyll i Hyde… więcej niż dwie. Jestem tak wieloma ludźmi. Czasem mnie szokują. Chciałabym być tylko ja!

Marylin Monroe (‘Goddess’, str. 5, Anthony Summers)

 

To duch aktorki Carole Lombard poprowadził Luicille Ball do spróbowania się w telewizji przyjmując rolę w ‘I love Lucy’. Komediantka która umarła w katastrofie samolotu w 1942 roku, objawiła się Lucy w roku 1951. Ponieważ Lucille Ball przyjęła propozycję zachęcających ją duchów do spróbowania, stała się legendą telewizji.

Steiger (‘Hollywood and supernatural’, 1990, str. 206)

 

A tutaj wypowiedź Petera Sellersa, tego z ‘Różowej Pantery’:

To jak bycie medium i otwieranie się, mówienie ‘chcę aby postać nawiedziła moje ciało albo by duch przejął nade mną kontrolę’, przez co mogę wyprodukować to co mam nadzieję wyprodukować.

(‘The Mask Behind The Mask’, str. 198, Peter Evans)

 

 

Robin Williams dla ‘Us Magazine’ (1/99, str. 53):

Tak! Dosłownie, to jest jak opętanie – nagle jesteś w… zdobywasz tę energię która zaczyna działać. Ale jest jeszcze inna rzecz – to jest opętanie. Za dawnych czasów by cię za to spalili… lecz jest coś w tym upoważniającego. To takie miejsce gdzie jesteś całkowicie – jak dr Jekyll i pan Hyde, gdzie naprawdę możesz stać się tą inną mocą.

 

O Keanu Reevesie reżyser ‘Adwokata Diabła’ Taylor Hackford mówi tak:

Keanu to bardzo skomplikowany koleś, ma w sobie dużo demonów, ja próbowałem je wykorzystać.

‘Movieline’ 11/00, str. 74

 

Agnieszka Holland o Leonardzie DiCaprio:

Leo jest jak medium. Otwiera swoje ciało i umysł żeby otrzymać wiadomości z życia kogoś innego.

 

Reżyser Baz Luhrmann:

U Leo możesz zobaczyć trzydzieści osób wychodzących z niego w ciągu jednego dnia.

 

Johnny Depp dla ‘US Magazine’:

Wiem że mam demony, czasami jestem trzydziestoma różnymi osobami.

 

Danzel Washington w wywiadzie:

W skrócie to co robiłem to: klękałem, i w pewnym sensie komunikowałem się z duchami, gdy wychodziłem na scenę, to one mną rządziły… sam nie byłbym w stanie tego zagrać, podjąć decyzji by mówić takie rzeczy.

 

Założyciel Kościoła Szatana Anton Levey:

Telewizja to główne medium infiltracji dla szatanistów. Odbiornik, szatanistyczny rodzinny ołtarz… To co zaczęło się jako niewinna odskocznia od codziennego życia, stało się prawdziwym życiem dla milionów, główną religią mas.

 

Jest aktorska metoda polegająca nie na udawaniu kogoś, ale byciu postacią na i poza sceną, cały czas, w czasie kręcenia filmu. Nicolas Cage przyznał w wywiadzie iż czyta książkę Briana Batesa ‘Droga aktora. Ścieżka do wiedzy i siły’, w której autor nazywa aktorów dzisiejszymi szamanami. Starożytni szamani używali masek, kamieni, lub jakichś magicznych przedmiotów ‘by przywołać duchy’.

 

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Ocena: 5.0. Na podstawie 1 głosu.
Proszę czekać...

Dodaj komentarz