Czy wszystkie wielkie religie są oparte na wymyślonych bajkach ? (uzupełnienie części pierwszej)

W poprzednim artykule dotyczącym fikcji w religiach wspomniałem że następny mój artykuł na ten temat będzie dotyczył judaizmu. Po przeczytaniu wszystkich komentarzy (ponieważ artykuł ukazał się na dwóch portalach) chyba nie do końca przekonałem niezdecydowanych o krytycznie nastawionych już nie wspominając. Judaizmem zajmę się zatem później a teraz chciałbym zaprezentować niedługą erratę.
Tak jak w poprzednim artykule podam swoje argumenty na fikcję religii chrześcijańskiej w punktach ponieważ nie chcę bawić się w niepotrzebne „lanie wody”…

1) Skoro interpretacją „pisma świętego” zajmują się i zajmowali ludzie wybitnie uczeni w tym temacie, tak bardzo że zrobiono mi zarzut że jestem zbyt wielkim laikiem by w ogóle podejmować polemikę to chcę przytoczyć przykład takich interpretacji. W „Biblii Tysiąclecia” powszechnie dostępnej w sieci w rozdziale Apokalipsa wszelkie przypisy „specjalistów” objaśniające podobno tekst sugerują że tematem rozdziału jest starożytny Rzym ! Jak to jest możliwe że chodzi o starożytny Rzym skoro wiadomo że Apokalipsa dotyczy CZASÓW OSTATECZNYCH ?
2) Koncepcje Nieba i Piekła oraz zbawiciela porodzonego z nasienia Boga bez udziału mężczyzny-człowieka są dużo starsze niż chrześcijaństwo a nawet starsze niż judaizm bowiem zostały zawarte w świętej księdze zaratusztrianizmu- Aweście. Natomiast historia o zmartwychwstaniu pochodzi ze starożytnego Egiptu i dotyczy Ozyrysa. Przypadek ? Notabene obydwie wymienione religie pochodzą z krajów w których Żydzi spędzili niewolę…
3) Kościół Katolicki i w ogóle całe chrześcijaństwo zakazuje parania się astrologią powołując się na zakaz takich praktyk pochodzący ze Starego Testamentu. Jak w takim razie wyjaśnić oczywiste nawiązania do astrologii chociażby w Apokalipsie ? Strzelec, Waga, Skorpion, 12 pokoleń Izraela i przypisane im kamienie (typowa ezoteryka) czy w ogóle 12 uczniów Chrystusa są właśnie takimi nawiązaniami. Zatem kościół nie tylko nas okłamuje w kwestii astrologii ale Nowy Testament przeczy staremu !
4) Istnieją w Nowym Testamencie wielkie nieścisłości i brak logiki w kwestiach dotyczących Jezusa. Napisane jest że wielki tłum go otaczał praktycznie przez cały czas jego wędrówki. Jezus dokonał w międzyczasie wielu cudów. Jak to jest zatem możliwe że wiedząc o czekającej go śmierci i ukrzyżowaniu nagle tłum który jeszcze niedawno witał go wjeżdżającego do Jerozolimy palmami teraz krzyczy do Piłata: „ukrzyżuj go !” ? Jest to kompletnie niezrozumiałe.
5) Całun Turyński wygląda jak średniowieczne malowidło a nie jak naturalne odbicie twarzy. Jest to jasne dla każdego kto patrzy na ten wizerunek chłodno i obiektywnie.
6) Dlaczego Bóg stworzył Adama i Ewę głupimi i słabymi psychicznie a węża-gadające zwierzę na odwrót a później skazał wszystkie pokolenia na cierpienia za ich ciekawość ? Czy można nazwać to bożą sprawiedliwością ?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Ocena: 4.0. From 8 votes.
Proszę czekać...

9 thoughts on “Czy wszystkie wielkie religie są oparte na wymyślonych bajkach ? (uzupełnienie części pierwszej)

 1. 1) Oczywiście, że w tamtych czasach ludzie wyobrażali sobie apokalipsę jako związaną z upadkiem Rzymu, który dla ówczesnego świata był niewzruszoną potęgą i ostoją. Co w tym dziwnego? Dziś wielu ludzi widzi koniec świata np. w ewentualnym upadku Unii Europejskiej, bez której istnienia już sobie nie wyobrażają.

  2) Oczywiście, że starożytne kultury się przenikały, ale to niczego nie dowodzi. Ludzkość od zarania dziejów marzy o nieśmiertelności, więc koncepcje związane ze zmartwychwstaniem nie są niczym zaskakującym!!!

  3) No tak, teraz bawimy się w numerki i wszędzie gdzie zobaczymy 12 to wiemy, że to pochodzi z potępionej przez Kościół astrologii. 12 prac Herkulesa, 12 gwiazd na fladze UE i jeszcze 12 małp – ewidentnie astrologiczny film z Brusem Willisem.

  4) Ukrzyżowanie Jezusa jest oczywiste. Nawet Jego apostołowie wielokrotnie mówili, że oczekują iż On wyzwoli Izraela – sądząc jak większość w tamtych czasach, że chodzi o wyzwolenie z ucisku rzymskiej okupacji. Tego też oczekiwał lud Jerozolimy i tego obawiała się władza. Zarówno przed Chrystusem jak i po było wielu takich, którzy też podając się za wyzwolicieli organizowali powstania przeciw Rzymowi (np. Szymon Bar-Kochba – Szymon Syn Gwiazdy). Dlatego gdy Jezus wcale się za to nie zabierał to łatwo było lud podburzyć, że to „fałszywy prorok” itd. Zawiódł się również Judasz i dlatego postanowił choć trochę zarobić. Dopiero po śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa apostołowie zaczęli łapać o co Mu tak na prawdę chodziło. Nie o nic nie znaczące plemienne państewko, tylko o zmianę mentalności wszystkich narodów.

  5) Od dziś jedno spojrzenie jest ostatecznym dowodem na wszystko. Litości…

  6) Dlaczego jesteśmy ułomni? Bo jesteśmy ludźmi. Dlaczego Bóg nas takich stworzył? Tego nie wie nikt – może dowiemy się na tamtym świecie. Grzech pierworodny jest zaś metaforycznym obrazem mówiącym wyraźnie, że ludzie nawet w idealnych warunkach zawsze są skłonni do grzechu.

  Ocena: 4.0. From 8 votes.
  Proszę czekać...
  1. 1) Jeśli tak sobie wyobrażali i o tym jest faktycznie treść tego „objawienia Boga” to znaczy że apokalipsa się nie wypełniła czyli jest fałszem. Dziękuję za potwierdzenie.
   2)No właśnie-kultury się przenikały i stąd wzięła się ta koncepcja w judaizmie. Sądzi Pan że Zbawiciel narodzony bez udziału mężczyzny z nasienia Boga to przypadek ? Że Niebo i Piekło to też przypadek ? Acha zapomniałem napisać w tekście że czyściec też był w zaratusztrianizmie Buhahahaha
   3) Pomińmy zatem numerki: W takim razie Strzelec, Waga i Skorpion oraz 12 kamieni szlachetnych przypisanych każdemu pokoleniu izraela to nie astrologia ? Gratuluje wiedzy w tej dziedzinie XD
   4) Musieliby się ci „oni” bardzo postarać żeby zrobić w przeciągu paru dni z Jezusa fałszywego proroka skoro uczynił chyba kilkanaście albo nawet więcej cudów i ludzie to w większości widzieli. Nie od parady podobno go witali palmami gdy wjeżdżał do stolicy. Nie ma też żadnej wzmianki o takim podburzaniu kogokolwiek przez kogokolwiek. A Barabasz ? Po co ludziom ten psychopata był ? Chyba lepszy uzdrowiciel i cudotwórca ale może się mylę…XD
   5) Ślepy nie jestem i patrzyłem wielokrotnie.
   6) dobra -daruj sobie Pan te bzdury.
   Bez odbioru.

   Ocena: 2.9. From 9 votes.
   Proszę czekać...
   1. 1. Z tego, że sobie ktoś coś wyobraża nie wynika, że tak właśnie jest. To, że ludzie w starożytności mogli rozumieć Apokalipsę jako upadek Rzymu nie oznacza wcale, że to jest prawidłowa interpretacja Apokalipsy.
    2. Z tego, że w innych kulturach istnieją podobne koncepcje nie wynika absolutnie nic poza tym, że ludzie wszędzie poszukiwali jakiegoś sensu życia. Nie ma w tym nic dziwnego, ani szokującego.
    3. Nie odróżnia Pan astrologii od symboliki. 12 gwiazd UE to też astrologia?
    4. Mieszkańcy Jerozolimy pierwszy raz widzieli Jezusa i znali Go tylko z pogłosek. W takiej sytuacji zniszczyć reputację jest dziecinnie łatwo. Szczególnie dla ludzi posiadających jak ówcześni kapłani rozwinięty aparat propagandowy.
    5. Napatrzył się Pan, to pięknie, ale nic z tego nie wynika.
    6. Każdy dobry fizyk wie, że istnienia lub nie istnienia Boga nie da się udowodnić naukowo. Polecam np. wykłady prof. Krzysztofa Meissnera na youtube. Pan się zawziął, dlatego musi Pan ignorować logikę, bo logicznego dowodu ani za ani przeciw nie ma. Dlatego ludzie religijni uczciwie mówią, że wierzą. Szkoda, że ateiści, którzy też wierzą (tylko, że w nieistnienie Boga) nie potrafią być w równym stopniu uczciwi względem siebie i innych.

    Ocena: 5.0. Na podstawie 1 głosu.
    Proszę czekać...
    1. Panie Kamiński z tego co ja widzę to Pan się zawziął.. Przekręca Pan notorycznie sens wszystkich omawianych tutaj zagadnień i nie może Pan do się dopuścić myśli że się Pan myli. To widoczne jak Słońce na niebie. W dodatku to mi ciągle Pan imputuje ignorancję. Dlatego ja kończę dyskusję z Panem bo nie mam zamiaru się przeżucać do jutra nowymi interpretacjami podstawowych pojęć i znaczeń. Wszystko co chciałem to już napisałem i niech każdy sobie wyciągnie wnioski sam. Pozdrawiam.

     Ocena: 1.0. Na podstawie 1 głosu.
     Proszę czekać...
 2. Stosuje Pan taktykę „chaotycznego ataku na wszystko, co wiąże się z jakimkolwiek tematem niemieszczącym się w religii naukowej”. Zaznaczam to o typowe było dla sowieckiego pisma
  „bezbożnik”, albo dla lokalniejszego „niet”, czy tam „nie”.

  Rzeczowo – Apokalipsa nie powinna być interpretowana przez obraz starożytnego Rzymu – do tzw. „Biblii Tysiąclecia” jest wiele zastrzeżeń, gratuluję – znalazł Pan trop. Ma Pan rację, to jest błąd redaktorów tego niestety wadliwego tłumaczenia. Proszę sprawdzić temat w Bilii ks. Wujka – tam będzie rzeczowo napisane. Oto skany, chodzi o tom IV:
  http://ultramontes.pl/biblia_lacinsko_polska.htm

  Całun Turyński – dziwi mnie tak prymitywna wypowiedź na jego temat, bo tam fachowa aparatura
  „scientystyczna” próbuje go rozgryźć, a nie może. Gdyby „zdobyto takie dowody”, to już dawno na okładkach współczesnych „bezbożników”, typu „Sceptic”, czy „National Geografic” byłoby to przez okrągły rok.
  Ale proszę bardzo, bo Polacy coś bardzo ważnego w sprawie Całunu odkryli, to niewiele osób wie:
  https://cda.pl/video/21692504c

  Ocena: 5.0. From 6 votes.
  Proszę czekać...
 3. Nie interesuje mnie w którego pisma konwencji się mieszczę i uważam że nie ma to nic do rzeczy. Prawda jest taka że nikt tu nie jest w stanie wyprowadzić rozsądnych kontrargumentów a logiki nic nie jest w stanie podważyć. Skan ściągnie i przeczytam ale nawet gdyby nie wiem jaki komentarz tam był to widać wyraźnie że są to tylko interpretacje ludzkie. Jeśli natomiast przyjrzeć się obiektywnie samemu tekstowi apokalipsy to wychodzi kompletny stek bzdur. Coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu że nasza Doda miała rację mówiąc że pismo było w dużej mierze pisane przez upitych winem i upalonych ziołami rabinów. Co do Całunu Turyńskiego to ja proszę Pana nie wierzę w żadne badania które były prowadzone na zlecenie kościoła lub przy udziale kościoła. Pieniądze dużo mogą ale oczy nie kłamią i ja wyraźnie patrząc na obraz tego płótna widzę malunek a nie fotograficzne podobno odbicie twarzy. Tak się składa że nauczyłem się kiedyś wierzyć tylko sobie i jak na razie się jeszcze na tym nie zawiodłem.

  Ocena: 2.3. From 6 votes.
  Proszę czekać...
 4. Ten człowiek od podanego wyżej filmu o Całunie nie dostanie od współczesnej hierarchii kościelnej ani grosza. Może Pan powiedzieć, że zrobił to za darmo, jako przekonany zwolennik tej religii. Ale polecam obejrzeć, choćby dla pewnych zbiegów zdarzeń. Jest szczery, wygląda na takiego, może poruszy tam jakiś istotny wątek, albo ciekawostkę przez te pół godziny.

  Ocena: 5.0. Na podstawie 1 głosu.
  Proszę czekać...
 5. Widzi Pan, po raz czwarty usunięto mi tutaj bloga. Ale podam Panu, gdzie on będzie, bo oczywiście teksty zostały zachowane.

  Brak ocen.
  Proszę czekać...
 6. Na razie kolejna wersja bloga wciąż działa. Podam Panu to, czego w internecie nie będą lubili. To są pewne sprawy na temat Smoleńska. Proponuję się przyjrzeć temu tekstowi od strony merytorycznej, czy tak mogło być, czy to logiczne, a już najbardziej, to od takiej strony – komu to może przeszkadzać. Zapraszam do lektury, choć tekst jest długi:

  https://cyprianpolakwiaradodatki.blogspot.com/2019/04/oredzia-smolenskie-od-pazdziernika-2016.html

  Brak ocen.
  Proszę czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *